Havan Hakkında Bıraz Konusalım !

Biz aynı ekol ve eğitim sisteminde yetişen ama farklı üretim proseslerinde çalışarak tecrübe edinen üç tasarımcı olarak, bu bahsettiğimiz tecrübe ve birikimlerimizi ortak bir hayalde birleştirmek üzere yola çıktık. Tasarım ve sanat değerlerini çoğunlukla endüstriyel fakat yer yer de butik bir anlayışla üretip kullanıcıyla buluşturmayı hedefledik.
Marka kimliğini oluştururken, tasarım anlayışımızda da benimsediğimiz gibi geleneksel vazgeçilmezlerden yola çıkarak yön belirledik. Ağırlıklı konut tipi mobilya ve aksesuar üreten bir marka olarak merkeze ev, hane, ocak anahtar kelimelerini aldık. Bu sebeple de yüzyıllardır çeşitli coğrafya ve kültürlerde, çeşitli materyaller kullanılarak, çeşitli teknolojilerle harmanlanarak günümüze değin, büyük değişikliklere uğramaksızın ulaşmış bir ürünü, Havan’ı marka ismi olarak belirledik. Bu gelenekten kopmamış, gösterişten uzak, yalın, güçlü, işlevsel sembolün, gerek Markamızı, gerek ürün grubumuzu, gerekse tasarım ve dekorasyon anlayışımızı en uygun şekilde ifade ettiğini düşünüyoruz.

 


 

Havan ekibi olarak portföyümüzü ürün gamı üzerinden değil kişisel yaşam alanları, yani kapsamları üzerinden belirlemeyi tercih ediyoruz. Bu sebeple tüm yaşam alanlarına dokunan mobilya ve aksesuar tasarımları yapmakta ve üretmekteyiz. Bizim tasarım anlayışımız ile bir yazlık da, bir konut da, bir iş yeri de ihtiyaçlarına çözüm bulabilsin istiyoruz.

 


 

Tasarımlarımızda geometrik formlar…..  son yılların yükselen dekorasyon değerleri yalın ve sade çizgiler üzerine kurulu evet ama bunu salt moda diye yorumlamak mümkün değil. bu anlayış dünyanın pek çok yerinde bilhassa 2. dünya savaşı akabinde benimsenmeye başlandı. bugün kaçınılmaz olarak köklü veya genç, her üretici firma bu bağlamda inovatif çalışmalarını yapmak durumunda. çünkü artık tüm dünya artık zaman ve kaynak odaklı çalışıyor. elbette her ekolün sunduğu nüanslar söz konusu. bizler havan olarak hem kültürel hem de biçimsel olarak kuzey avrupa ekollerinin önderliğinde fikir ve projelerimizi geliştirmeyi mesleki ideolojilerimize yakın buluyoruz. bu sebeple ürün biçim ve konseptlerimizde gösterişten uzak, işlevsel, ata tiplerinden feyz alarak geliştirilmiş zarif bir tasarım anlayışını benimsiyoruz.

 


 

En çok  ürün portföyümüzde ağırlıklı olarak masa, karyola, koltuk sistemleri, tekli koltuklar, berjerler, tabureler ve modüler sehpalar gibi ürün ve aksesuar tasarımlarına yer veriyoruz.  ancak öncelikli gayemiz birbirinin aynısı olmayan, özgün ve karakteristik komposizyonlar oluştura bilmek. bu sebeple seri ve / veya takım anlayışından uzak durmaya gayret ediyoruz. Böylelikle her bir düzenleme kendi dengesini, ifadesini, hikayesini oluşturuyor.

 


 

Belirli bir dönemin dekorasyon anlayışını benimsediğimizi söylemek yanlış olur. her dönemin hem ayakları yere basan hem de deneysel aşamada kalmış çalışmaları olmuş. tüm bunlar aynı bilimsel platformlarda olduğu gibi dev bir bilgi havuzunda toplanıyor. bizler de kendi kaygılarımıza cevap veren bilgileri bu havuzdan seçerek hayallerimizle harmanlıyor, projelerimize yansıtıyoruz.

 


 

Tasarımlarımızın büyük çoğunluğunu  metal ve ahşap materyaller oluşturuyor. Çünkü bu ikili, zarafetlerinden ödün vermeden dayanıklı ve güçlü strüktürler yaratmamıza imkan sağlıyor. Görsel ve ruhsal olarak da, ahşap ile ısıtıyor metal ile serinletiyoruz diyebiliriz. Ürünlerin İşlev ve kapsamlarına bağlı olarak tekstil, mermer ve deri gibi materyallerle de tasarımları zenginleştiriyoruz.

İnsanoğlu için tarihin en başından beri yaşam alanı hep özel olmuştur. Ve insanoğlu yaşam alanını kendi kişiliğiyle şekillendirip, kendisiyle aynılaştırmıştır. Bu özel alanda kişi kendini bulduğu için de mutluluk ve huzura erişebilmektedir.

Biz Havan olarak bulunduğunuz yaşam alanında bu huzur ve mutluluğa erişebilmeniz için dünya kültürlerini havanımızda öğütüp, sentezleyerek size Havan Home markası altında özgün tasarım ve kalite ile sunmaktayız. 2

Önceliğimiz Havan kullanıcılarının memnuniyetini sağlamak için kusursuz ve kaliteli bir hizmet sağlamaktır. Havan Ev, Havan Ofis, Havan Bahçe ve Havan Proje ile Havan Tasarım ekibinin tasarımlarını trend ve güncel gelişmelere göre Havan markası altında kullanımınıza sunar.

Tarih boyunca yaşam alanlarımız bizler için hep önemli olmuş, yaşadığımız ortamları bedenimizden sonra ikinci say_sallanan_sandalye_koltuk_havanhome_1mabedimiz olarak kabul etmiş, karakterlerimizden ayrı tutmayarak şekillendirmişiz. Bu sebepledir ki, yaşam alanlarımız bize kendimizi ait olduğumuz yerde hissettiren, mutluluk ve huzura erişebilmemize aracı en önemli faktörlerden biri olmuş.

Havan Home olarak, bu özel alanlarınıza huzur ve mutluluğu taşımanızda bir katkı sağlamak adına dünya kültürlerini havanımızda öğütüp, sentezleyerek size gazel_berjer_armchair_havanhomeözgün tasarım ve kalite sunmaktayız.

Günceli ve trendi yakalarken, geleneksel sıcaklıktan da feyzalmayı ilke edinen Havan tasarım ekibimizin, Havan Home, Havan Ofis, Havan Aksesuar, Havan Bahçe ve Havan Proje alanlarından, sizin ihtiyaç ve taleplerinize yönelik spesifik çözümlerini, kusursuz ve kaliteli hizmetimizle sizlere ulaştırmaktayız.

Yeni bir mekan yaratma heyecanını Havan Home ve dinamik ekibiyle  paylaşmayı tercih eden herkesle birlikte mutluluk ve huzuru tasarlamaya devam etmeyi hedeflemekteyiz.

SATIS NOKTALARIMIZ
REFERANLARIMIZ